Roman Šebrle a ubohá žirafa

…aneb co jste ještě neviděli

Ze serveru http://www.atletika.cz/:

Porota pěti sportovních vědců a fyziologů vybírala ze 79 aktivních sportovců, kteří ve svém oboru patří i z dlouhodobého pohledu k absolutní špičce. Adepty hodnotili z několika pohledů jako je rychlost, vytrvalost, koordinace, síla a porovnávala je s mírou jejich úspěšnosti. Český desetibojař uspěl nejen v porovnání se svou atletickou konkurencí, ale i napříč všemi sporty.

Na dalších příčkách se v první desítce umístili basketbalista LeBron James, boxer Floyd Mayweather, hráč amerického fotbalu LaDainian Tomlinson, tenista Roger Federer, hokejista Sydney Crosby, překážkář Liou Siang, sprinter Jeremy Wariner, fotbalista Ronaldo Moreira a baseballista Alex Rodriguez.

Mezi nejlepší se překvapivě nedostalo několik známých jmen, např. golfista Tiger Woods. Vysvětlením je, že hráči golfu údajně nesplňují nároky na všeobecnou sportovní zdatnost. Podobně neuspěl ani jeden z nejlepších amerických plavců všech dob Michael Phelps, protože plavci si nevedou tak dobře mimo vodu. Mezi nejlepší se neprobojovali ani vytrvalostní sportovci nebo cyklisté. I oni jsou prý příliš jednostranní.

Tak ještě aby letos Roman obhájil desetibojařské zlato v Pekingu. A co se týče té nebohé žirafy:

http://scienceblogs.com/tetrapodzoology/2008/06/killing_giraffes_on_roads.php#more

Přeji hezký začátek nového týdne – co nevidět tu budou další žhavé novinky staré miliony let!

 

2 Comments

Filed under Atletika a sport, Současná příroda

2 Responses to Roman Šebrle a ubohá žirafa

  1. titanis

    jak smečka hyen při úplňku….takovej masakr online.

  2. autor

    Jo, klasická Tennysonova „příroda s krvavými tesáky a drápy“ :-(Jinak dvě novinky – včera jsem byl konečně promován na Mgr. a taky mi vypověděl službu modem (píšu z práce). Náprava bude zjednána v nejbližších dnech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *