Světová dinosauří encyklopedie

…z londýnského knihkupectví

Česká paleontologicky orientovaná literatura donedávna mírně zaostávala za nabídkou v zahraničí (jak kvalitativně, tak i kvantitativně). I proto jsem neodolal a při svém květnovém pobytu v Londýně (v rámci konference Dinosaurs: A Historical Perspective) jsem zabrousil do knihkupectví. Nemusel jsem pátrat dlouho, abych objevil velmi pěknou knihu o dinosaurech a jiných pravěkých tetrapodech. Nejde o vědeckou literaturu, kniha je populárně naučná, je však doslova nabita zajímavými a aktuálními informacemi i krásnými ilustracemi. Její nezkrácený název zní: World Encyclopedia of Dinosaurs and Prehistoric Creatures: The Ultimate Visual Reference to 1000 Dinosaurs and Prehistoric Creatures of Land, Air and Sea … and Cretaceous Eras. Kniha vyšla v loňském roce a jejím autorem je známý britský popularizátor paleontologie Dougal Dixon. Knihu nelze než doporučit, ať již zvolíte online shopping nebo si počkáte na český překlad (to však bude ještě pár let trvat). Ukázku jedné dvoustrany svého exempláře otiskuji níže:

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Web autora Dougala Dixona: http://www.dougal-dixon.co.uk/

 

5 komentářů

Filed under Literatura, Pozvánky a tipy

5 Responses to Světová dinosauří encyklopedie

 1. foxo

  Vyborna publikaciaJe naozaj vynikajuca, aj ked sa mi tam par veci nepozdava (napr. Dixon uvadza brachiosaura a giraffatitana ako dva rozdielne rody), no tie ilustracie su skutocne krasne a hlavne podla najnovsich zisteni (napr. vsetky dinosary celadi Dromaeosauridae a Troodontidae su operene)

 2. autor

  Pravda, je to nejspíš splitter 🙂 Ale pár případných chybek odpustit můžeme, kniha je celkově opravdu krásná.

 3. titanis

  vždyť nemusí dlouho trvat a ty jeho „chyby“ se v pravdu obrátí.Však v tom vašem oboru jsou od nepaměti definitivní závěry ještě 1000x přehodnoceny……

 4. autor

  A v tom také spočívá krása paleontologie…

 5. titanis

  no,ruku na srdce, nejde také někdy o prosazování si vlastního názoru před ostatními?? Nepracuji sice v tomto oboru, ale setkávám se více méně s technickou fyzikou a elektromagnetizmem…..kde je plno dávno známých teorií, ale prakticky skutek utek a přichází temno, kde všichni zase tahají ty dávno známé teorie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *