Nový Svět a rozhovor o Montaně 2009

…to vše již tento víkend

První měsíc nového roku se nachýlil do své poslední čtvrtiny a jako již obvykle si dovoluji vložit informační poznámku pro případné zainteresované čtenáře (a posluchače). Právě dnes vychází druhé číslo letošního Světa (2/09), ve kterém kromě mnoha jiných velmi zajímavých článků naleznete také můj skromný příspěvek o legendárním přechodu Alp kartaginským vojevůdcem Hannibalem v roce 218 př. n. l. Tato významná událost tzv. druhé punské války patří k nejvíce vzpomínaným vojenským tažením celých dějin válečnictví. Článek popisuje především samotný „pochod smrti“ přes horské velikány (který mimochodem zopakoval až ruský generál Alexandr V. Suvorov v roce 1799, tedy o celá dvě tisíciletí později!) a naleznete jej na stranách 54-57 nového čísla časopisu.

———

Umělecké ztvárnění přechodu Alp Hannibalovou armádou, jejíž součástí bylo mj. téměř 40 válečných slonů afrických (Loxodonta africana). Převzato jako public domain z webu Wikipedia

———

Dovoluji si dále upozornit, že neobvyklá výprava českých nadšenců za posledními neptačími dinosaury na proslulé souvrství Hell Creek do USA bude poprvé veřejně zmíněna zítra, tj. v sobotu 24. ledna na stanici Českého rozhlasu Hradec Králové (pořad Techno, zhruba od 9:10 hodin dopoledne). V pětiminutovém rozhovoru s panem Klokočníkem jsem zde nastínil základní cíle a očekávání, která do naší „expedice“ vkládáme. Hezký víkend přeje všem potenciálním čtenářům blogu i nekompromisním dinosaurofilům víceméně nadšeně blogující Dinosaurus.

———

3 Comments

Filed under Literatura, Něco o autorovi, Pozvánky a tipy, Ze života

3 Responses to Nový Svět a rozhovor o Montaně 2009

  1. Mike32

    Mít víc peněz, založím vás – aspoň by to byly opravdu dobře vynaložené peníze. Každopádně hodně štěstí a nových převratných objevů :o)

  2. autor

    Děkuji, pevně v to věřím také a odvážně zde vyslovuji naději v posun okolností k lepšímu 🙂

  3. autor

    Samotný zkrácený rozhovor: http://www.zshare.net…6688634f1d/ :o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *