Nová dinosauří kniha je tu

…aneb Dlouhé čekání je u konce

Vážení pravidelní čtenáři, stejně jako toliko náhodní návštěvníci tohoto blogu – dovoluji si vám všem oznámit, že moje první a zatím také jediná knihaÚžasný svět dinosaurů se ke dnešnímu dni proměnila z elektronické podoby ve vytištěnou realitu. Jako nejspíš každý autor jsem na své dítko pochopitelně velmi pyšný, přestože jsem si dobře vědom možných drobnějších nedostatků, kterým se bohužel při tvorbě v tomto „žánru“ neubráníte. Na druhou stranu si však také myslím, že kniha obsahuje dostatečné množství nových a poměrně málo známých údajů, které jistě obohatí fantazii i znalosti všech čtenářů od 4 do 122 let.

———

———

Kniha má i s obrazovými přílohami 320 stran a obsahuje 11 strukturovaných kapitol, podrobně seznamujících čtenáře s nádherně rozmanitým světem dinosaurů. Najdete v ní mj. odpovědi na otázky typu „kteří dinosauři byli nejinteligentnější či nejrychlejší“, „zda můžeme dinosaury naklonovat“, „co bylo v Jurském parku špatně“, „jak velký byl „průměrný“ dinosaurus“, „zda žili dinosauři také v Čechách“, a mnoho dalších. Největší omyly, tradované o dinosaurech rozebírá taktéž samostatná podkapitola. Jiná zase čtenáře seznámí s nejvýznamnějšími paleontology, zabývajícími se v současnosti dinosaury. Pochopitelně nechybí ani detailní historie objevování dinosauřích fosílií, a to již od dob starověké Číny. Kniha je doplněna také podrobnou statistikou, obsahující například seznam zemí s největším počtem popsaných rodů dinosaurů, nejúspěšnějšími roky podle počtu tehdy popsaných rodů dinosaurů apod. Na konci knihy najdete také praktické tipy na výlety za kosterními pozůstatky pravěkých tvorů či jejich elektronickými i statickými modely. Mnoho informací v knize obsažených se v české populárně-naučné literatuře objevuje zřejmě vůbec poprvé.

Na knize jsem pracoval průběžně po několik měsíců (zhruba od září do prosince 2008) a byla to sice těžká, ovšem také velmi příjemná a zajímavá práce. Pocit z takto dokončeného díla je sotva popsatelný, což jako autor své prvotiny mohu nyní zcela potvrdit. Chtěl bych na tomto místě vyjádřit také naději, že potenciální zájem čtenářské obce kniha nezklame. Úžasný svět dinosaurů vychází v nakladatelství Triton ke dnešnímu dni a od příštího týdne bude k dostání v běžných knihkupectvích. Lze si ji objednat také online na webu Tritonu. Hezký víkend všem přeje autor a k tomu stále ještě blogující Dinosaurus.

———

Odkazy:

http://hradecky.denik.cz/kultura_region/kniha_dinosauri_20090408.html (článek v Hradeckém Deníku ze dne 8. 4. 2008)

http://www.zshorakhk.cz/tvorba/ucitele/P5270002.JPG (pozvánka na autogramiádu do Kosmasu)

http://www.svkhk.cz/pojdme-si-povidat-uzasny-svet-dinosauru.html (avízo na podobnou akci v SVK)

———

7 Comments

Filed under Literatura, Něco o autorovi, Pozvánky a tipy, Ze života

7 Responses to Nová dinosauří kniha je tu

 1. autor

  Malý dodatek – v tichosti a bez velkých fanfár "oslavil" blog 31. 5. již 4 roky své existence.

 2. autor

  Autogramiáda knihy se koná ve čtvrtek 11. 6. v hradeckém Kosmasu: http://www.zshare.net…160aa82ba2/ (všichni zájemci jsou zváni)

 3. SB

  jsem to koupil vnučce, celkem dobrý ale spíš pro kluky…

 4. autor

  Dobrý den, to mě samozřejmě těší 🙂 Je pravda, že kluci bývají "dinománií" postiženi poněkud více než holky, to bude asi ten důvod…

 5. Lenka

  Jejda dobrá knížka……měla ybch se po ní podívat, nos tou dinomanii nevím mně je 21 a o dinosauri se zajímám skoro 16 let…..vím asi sem divná no, ale mám to ráda….:_D

 6. autor

  Mě je 27 a o dinosaury se zajímám asi 24 let….vítej do klubu 🙂

 7. autor

  Tedy samozřejmě "mně" 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *