Horner slaví 60

Jeden z nejpopulárnějších současných paleontologů, Američan Jack Horner dnes slaví šedesátiny…

Horner proslul mimo jiné jako hlavní oponent slavného kolegy Roberta Bakkera ve věci teplokrevnosti dinosaurů. Sám vykopal mnoho koster „klasických“ křídových dinosaurů (vč. rodů Tyrannosaurus, Triceratops, Maiasaura, Albertosaurus, Torosaurus, Orodromeus ad.) především z místa svého působiště, tedy okolí tzv. Hell Creek v Montaně. Horner již od konce 70. let, kdy se proslavil objevem hnízdních kolonií zmíněného hadrosaurida druhu Maiasaura peeblesorum (a dokázal tak poprvé složitější sociální chování u této skupiny živočichů), patří mezi nejuznávanější paleontology. Za zmínku stojí i jeho „funkce“ poradce při natáčení všech tří dosavadních dílů Jurského parku. Všechno nejlepší.


http://en.wikipedia.org/wiki/Jack_Horner_(paleontologist)

3 Comments

Filed under Nezařazené

3 Responses to Horner slaví 60

  1. Daniel Madzia

    A taky není od věci dodat, že je hlavním propagátorem teorie „tyrannosaura mrchožrouta“ (kterou většina paleontologů zabývajících se tyrannosaur(o)idy neuznává).Jinak Tvůj odkaz k Hornerovi na Wkipedii nevede, kdežto http://en.wikipedia.org/wiki/Jack_Horner_%28paleontologist%29 už ano:o)))

  2. autor

    No jasně, to jsem chtěl dodat, ale nakonec mi to přišlo jako nadbytečné 🙂 Ostatně Bakker je zase opačný extrém, vypočítal pro T. rexe až 75 km/h 🙂

  3. Daniel Madzia

    Co dodat:o). Ještě, že ty paleontologické špičky spolu vždycky tak souhlasí:o)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.