Po stopách dinosaurů

…aneb Nová kniha je na světě

Prostřednictvím svého blogu si dovolím avizovat také vydání nové knihy, pod kterou jsem podepsaný. Nakladatelství Triton v těchto dnech vydává moji celkově čtvrtou publikaci, která dostala název Po stopách dinosaurů. Její přebal zdobí nádherná ilustrace obřího teropoda spinosaura (Spinosaurus aegyptiacus, viz obrázek pod textem) od mexického ilustrátora Luise V. Reye. Na rozdíl od tří předchozích knih se v tomto případě nejedná o žánr „literatury faktu“, nýbrž o knihu s povídkami z doby druhohorní éry. V jednadvaceti povídkách, z nichž prvních osmnáct je řazeno chronologicky, se čtenář přenese do dávných ekosystémů a pomyslně zde prožije například zoufalé útěky, vražedné souboje, namlouvání a péči o mláďata i konečné vyhynutí fantastických druhohorních obratlovců, kterým již 170 let říkáme dinosauři. Nehodlám se zde však o knize rozepisovat příliš obšírně, případní zájemci se dozvědí vše podstatné z knihy samotné. Více informací je pak obsaženo také v níže uvedeném odkazu. Závěrem snad jen tolik, že hezké počtení vám přeje autor knihy.

———

———

Odkaz na knihu na webu nakladatelství Triton: http://www.tridistri.cz/webshop/index.php?sec=detail&id=2031

5 Comments

Filed under Literatura, Něco o autorovi, Pozvánky a tipy, Ze života

5 Responses to Po stopách dinosaurů

 1. Jé tak tu musím mít. Gladiátory druhohor znám skoro zpaměti a tak se těším co bude tady.

 2. autor

  Díky….tak snad nezklame 🙂

 3. Mates

  Už je to doma, veľmi dobré čítanie.

 4. Musím pochválit… teda, nemusím, ale hlavně chci 🙂 Knížka je moc pěkná, trochu mě vrátila do dětství, kdy jsem "ulítávala" na Augustovi 🙂

 5. autor

  Moc díky oběma 🙂 Jinak reportáž o knize je také v pořadu "Knižní svět" na ČT: http://www.ceskatelevize.cz…svet/ (čas asi 22:30 – 23:10).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *